חזיות הנקה איכותיות להנקה נוחה וקלה

ינואר 25, 2016 1:46 pm

תקופת ההריון היא תקופה מעניינת ויוצאת דופן בחייה של אישה. בתקופה זו מתרחשים שינויים פיזיולוגיים רבים ביחס לאורכה. גם התקופה המגיעה מיד לאחר ההריון והלידה היא תקופה מורכבת, במיוחד כאשר האישה בוחרת להניק את התינוק. במחקרים רבים נבדק ונמצא שההנקה היא חשובה ומיטיבה מאוד עם בריאות התינוק לטווח הקצר וגם לטווח הארוך. בחלב אם ישנם רכיבים חיוניים אשר אף תחליף חלב, גם האיכותי ביותר, לא יספק. לכן, אמהות רבות לא מוותרות על שלב ההנקה. הוא גם חיוני להתפתחות הקשר בין האם לתינוק. למרות חשיבותה הרבה, ההנקה יכולה להיות גם לא נוחה ומסורבלת. חזיות הריון והנקה איכותיות הן אביזר חשוב מאוד לתקופה זו.

מדוע יש צורך בתמיכה מיוחדת בתקופת ההנקה?

כאמור, גם לאחר הלידה הגוף ממשיך לעבור שינויים. גם במהלך ההריון וגם לאחר הלידה חלה גדילה של השדיים. הם מתמלאים בחלב, וככל שהתינוק יונק יותר הדבר מעודד ייצור של חלב. גדילת השדיים מחייבת חזיה שונה מן החזיות שהיתה האישה רגילה ללבוש לפני ההריון. בנוסף, לא תמיד ישנה התאמה מדוייקת בין כמות החלב המיוצר לבין כמות החלב שיונק התינוק. ייצור עודף של חלב עלול לגרום לגודש, נפיחות, רגישות של כל האזור ולעיתים גם התפתחות דלקת סביב הבלוטות בהן נוצר החלב או הצינורות המובילים חלב. חזיית הנקה נותנת תחושה נוחה גם במצבים כאלה.

במה שונות חזיות הנקה מחזיות רגילות?

חזיות הנקה הן גמישות ומתאימות את עצמן אל השד מצד אחד, אך מצד שני הן חזקות ומספקות תמיכה. הן חזקות מאוד וזאת למרות שאין בהן ברזלים. במקום ברזלים אשר עלולים לגרום לכאבם ואי נוחות, יש בהן תפרים חזקים ורצועה תחתונה רחבה המזכירה מבנה של חזיית ספורט. חזיות הנקה עשויות מחומר טבעי כמו כותנה. חשוב שחזיה תהיה עשויה מחומר טבעי שהוא גם חומר נושם המאפשר לחזה אוורור כל הזמן. אוורור חשוב באופן כללי אך במיוחד כאשר החזה נמצא במצב רגיש כמו בתקופת הנקה. הבדל נוסף בין חזיות הנקה לחזיות רגילות הוא פתח ההנקה. בחזיות אלה ישנו פתח מיוחד בכל קאפ הנפתח בקלות ומאפשר במהירות רבה להיענות לדרישתו של התינוק לינוק. פתח זה אמור להיות רחב מספיק בכדי שהתינוק יוכל לינוק בקלות ובנוחות וגם להפתח בקלות באמצעות יד אחת.

להתרשמות נוספת מהקטלוג ללבני נשים תוכלי להיכנס לעמוד חזיות במידות גדולות.

איך והיכן לרכוש חזיות הנקה?

מומלץ לקנות חזיות הנקה בחנות המתמחה בתחום זה בה תוכלי לקבל יעוץ ולקנות בדיוק את סוג החזיה המתאים לך. כדאי לעשת את הקניה לפני הלידה בכדי לא להיות בלחץ לאחר לידת התינוק. עם זאת, יש לעשות זאת לאחר שבוע 36 ולקחת בחשבון כי עדיין תהיה גדילה מסוימת בחזה ולכן לרכוש מידה מעט גדולה יותר. יש לבדוק כי רצועה התחתונה רחבה וחזקה וגם הכתפיות רחבות וחזקות כך שמשקל השדיים מתחלק על פני הכתפיים בצורה שווה. בדקי גם כי פתח ההנקה אכן רחב מספיק ונפתח בקלות והקפידי לקנות חזיה העשויה כולה מכותנה.

מירל – חנות חזיות.

 דילוג לתוכן
d 03-6422148 03-6422148

    לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות, מלאי פרטים

    a b c