מתי לקנות חזיית הנקה

מרץ 29, 2021 1:55 pm

ההיריון מביא איתו המון שינויים בגוף, בין היתר במידת החזייה. נשים רבות נתקלות בדילמה באיזה שלב בדיוק כדאי לקנות חזיית הנקה – החזה מתחיל לגדול לקראת סוף ההיריון, אך מתאזן אחרי הלידה. הניסיון לדחות את רכישת חזיית ההנקה עלול לגרום לאי נוחות, מצד שני קיים חשש לקנות חזיית הנקה שלא תתאים לגודל החדש. אז אחת ולתמיד – מתי כדאי לקנות חזיית הנקה?

לפני הכול – מה ההבדל בין חזייה רגילה לחזיית הנקה?

המעבר בין חזיות לרגילות לחזיות הנקה עלול להיות נושא רגיש, מדובר בשינוי מהותי לא רק במראה, אלא גם בדימוי העצמי. אחד היתרונות הבולטים של חזיית הנקה לעומת חזייה רגילה, הוא הגמישות בגודל. חזיות ההנקה מעוצבות באופן שמאפשר מקום לגדילה, בניגוד לחזייה רגילה. ההבדל המרכזי בין שני הסוגים, הוא שחזיות ההנקה מותאמות לשאת משקל כבד יותר, ולאפשר תחושה נוחה ותומכת. לאחר שהחזה מתמלא בחלב, הוא גדל והופך לכבד יותר, מה שדורש תמיכה מתאימה. חזיית הנקה איכותית עשויה לרוב מבד עבה, שמגן על החזה. במהלך ההיריון ואחרי הלידה החזה רגיש לגירויים, והבד העבה והרך מבטיח שכבת הגנה.

מתי לקנות חזיית הנקה?

אחרי שהבנת שחזיית הנקה היא קריטית לתקופת ההיריון וההנקה בפרט, כדאי להתעכב על עניין הטיימינג. נשים רבות מנסות לקלוע לגודל הנכון, כאשר גודל החזה משתנה שוב ושוב לאורך ההיריון ואחרי הלידה. הרבה פעמים ההמתנה הממושכת לרגע הנכון עלולה לגרום לאי נוחות – החזיה שלא מתאימה עלולה לגרום לסימני לחץ מהכתפיות, תחושה של חוסר תמיכה, ושהחזה לא מוחזק כראוי בתוך הקאפים. ההמלצה היא להתחיל לחפש חזיית הנקה איכותית כבר באיזור השבוע ה-24 של ההיריון, ועד ללידה. לקראת הלידה, החזה מתמלא בחלב, ואילו לאחר הלידה כמות החלב מתאזנת.

איך בוחרים חזיית הנקה?

חזיות הנקה כדאי לבחור עם ייעוץ וליווי מקצועי, במיוחד כאשר מדובר בחזה גדול. אחד הדגשים החשובים ביותר לבחירת חזיית הנקה היא שמקור התמיכה צריך להיות מלמטה, ולא מהכתפיות. מדובר בטעות נפוצה של נשים שמחפשות כתפיות עבות כדי לקבל תמיכה, כאשר בפועל הכתפיות הן כלי עזר, ולא החלק שנושא את המשקל. כתפיות עבות בהחלט יכולות לעזור, אך יש לשים לב לתמיכה מלמטה. אינדיקציה נוספת שיכולה לסמן שהחזייה יושבת כמו שצריך, היא שהיא מונחת על הגב בצורה ישרה, ולא מתעקלת כלפי השכמות. כשבוחרים חזיית הנקה, חשוב לשים לב שהיא אינה יושבת על רקמת השד, מה שעלול ליצור סתימות או הפרעה באספקת החלב. כאשר תגיעי לחנות החזיות, תוכלי לנסות מספר דגמים ומידות, עד שתמצאי את החזייה המתאימה עבורך, ההמלצה היא לרכוש לפחות 3 זוגות של חזיות הנקה.

שדרוג המראה הכללי

במיוחד בשלב של אחרי לידה, כאשר הגוף משתנה, חשוב להרגיש בנוח בגוף שלך. חזיית הנקה שהותאמה לך באופן אישי, יכולה לתרום לתחושת הביטחון העצמי ודימוי הגוף, ולאפשר לך לנוע במרחב בחופשיות בידיעה שיש לך תמיכה מתאימה. החזיה אוספת את החזה, מדגישה את המותן, ונותנת מראה נשי ואסוף. בסופו של דבר, ברגע שתרגישי נוח, תוכלי לחגוג את הנשיות שלך.
 דילוג לתוכן
d 03-6422148 03-6422148

    לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות, מלאי פרטים

    a b c